وبلاگ

سرخارگل (اکیناسه) چیست و چه خواصی دارد؟

سرخارگل (اکیناسه، اکیناشا) یک گیاه گلدار بیشتر با مصرف دارویی می باشد که بومی شرق آمریکای شمالی است و اکنون به صورت وحشی در بسیاری از نقاط شرق، جنوب شرقی و میانه ایالات متحده مشاهده می شود. منشأ کلیه گونه های سرخارگل، آمریکای شمالی می باشد و این گیاه نزد بومیان این مناطق از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و به عنوان دارویی برای بهبود سرماخوردگی فروخته می‌شود.


 • زمان
  1401/5/19
معرفی نمک صورتی و آبی و دل نمک

نمک صورتی بیش از 250 میلیون سال پیش در دوران ژوراسیک تشکیل شد. این ماده به طور طبیعی ، در کوههای هیمالیا پیدا می شود و قرن ها است که یک ادویه با ارزش به حساب می آید. بسترهای دریایی باستانی درون این کوه ها ، مکانی که این نمک استخراج می شود ، زمانی توسط گدازه پوشانده شده بود. گدازه مانع طبیعی ایجاد کرده است که از رسیدن سموم و دیگر آلاینده ها به نمک جلوگیری می کند. به دلیل این محافظت طبیعی ، بیشتر مردم اعتقاد دارند که نمک صورتی هیمالیا خالص ترین نمک روی زمین می باشد.


 • زمان
  1401/5/2
برگ جینکو چیست و چه خواصی دارد؟

جینکو یکی از قدیمی‌ترین گیاهان آسیایی می باشد که خاصیت شگفت انگیز متعددی دارد. جینکو ضد آلزایمر بوده، برای تقویت حافظه و قوای جنسی مفید می باشد و از سکته‌ی قلبی و مغزی جلوگیری می کند. از این گذشته این گیاه پیری پوست را به تعویق می‌اندازد.


 • زمان
  1401/5/2
همه چیز درباره پوست و هسته انار

انار به علت طعم و مزه و همچنین مزیت های سلامتی باورنکردنی شناخته شده است. در صورتی که بیشتر افراد برای بهره مندی از مزیت های آن، دانه های ریز قرمز رنگ و یا حتی میوه را خرد می کنیم، پوست قرمز سخت آن همیشه دور ریخته می شود. با این حال، درست مثل میوه پوست آن نیز مملو از فواید بسیاری است.


 • زمان
  1401/4/26
همه چیز درباره پوست لیمو عمانی

افرادی که به طور منظم از لیمو ترش در آشپزخانه‌شان استفاده می کنند، بهتر است پوست لیمو را دور نریزند.خاصیت بی شماری در پوست لیمو وجود دارد که می توان از آن برای شادابی و طراوت پوست صورت و مو بکار گرفت. پوست لیمو کارایی های بسیاری در صنعت آرایشی و بهداشتی دارد و غیر از آن مصارف گوناگونی در آشپزخانه دارد که در ادامه در مقاله به آن می‌پردازیم.

 • زمان
  1401/4/26
تخم کافشه چیست و چه خواصی دارد؟

در این مقاله به بررسی خواص تخم کافشه و بررسی ترکیبات شیمیایی آن می پردازیم. تا انتها با دیجی عطار همراه باشید.

 • زمان
  1401/4/15
همه چیز درباره میوه بلوط

درخت بلوط متعلق به تیره Fagaceae است. این خانواده شامل 600 گونه شناسایی شده می باشد که با وجود تفاوتهایی که از نظر ظاهری بین آنها وجود دارد، همگی با اسم بلوط شناخته می شوند. بلوط درخت بومی بسیاری از مناطق معتدل تا گرمسیری در نیمکره شمالی است که شامل نمونه های خزان پذیر یا برگ ریز می باشد.


 • زمان
  1401/4/14
همه چیز درباره سیر سیاه

تمام افراد با گیاه سیر آشنا هستیم و از خاصیت های بی شمار آن بر سلامتی آگاهی داریم. اما امکان دارد برایتان شنیدن اسم سیر سیاه (Black Garlic) مقداری متعجب کننده باشد. حتما این سوال در ذهنتان تداعی می شود که منظور از سیر سیاه چیست؟ خاصیت سیر سیاه چیست؟ و ده ها سوال دیگر. سیر سیاه سیر تیره رنگی می باشد که شامل خاصیت های بی شماری برای سلامتی است.


 • زمان
  1401/4/6
خواص انجیر خشک برای زخم معده

انجیر خشک درواقع شکل خشک شده میوه انجیر است که بر درخت انجیر رشد می کند. اسم علمی این میوه Ficus carica  می باشد و در مبحث های علمی به این صورت مطرح می‌شود. با وجود اینکه انجیر تازه قبل از خشک شدن بافت آبدار و شادابی دارد و بسیار پرطرفدار می باشد، ولی متاسفانه میوه‌ی حساسی ست و تنها یک الی دوهفته پس از برداشت قابل مصرف است. از این رو آنرا خشک می‌کنیم چون انجیر خشک در طول سال قابل استفاده بوده و در بیشتر مناطق جهان به راحتی قابل دسترسی و خرید هستند. و می‌توان به جرعت گفت که خواص انجیر خشک برای معده هیچ کم و کاستی از انجیر تازه ندارد. به این صورت که این فواید گرانبها در طول سال قابل مصرف بوده و این موضوع علت اصلی صادرات انجیر خشک در سراسر دنیا است.


 • زمان
  1401/4/5