وبلاگ

قارچ گانودرما چیست؟

قارچ گانودرما (رِی‌شی یا جان‌افزا) نوعی قارچ می باشد که در مناطق گرم و مرطوب آسیا می‌روید. این قارچ هزاران سال است که عضو ثابت طب شرقی می باشد.

 • زمان
  1401/6/6
بررسی خواص پوست و تخم خشخاش


گیاه دارویی خشخاش با اسم علمی PAPAVERSOMNIFER و از خانواده تیر خشخاش با اسم علمی PAIPAVERACEAE و نام محلیکوکنار و تورتوری، قدمتی فراتر از 4 هزار سال دارد.


 • زمان
  1401/6/6
همه چیز درباره ریشه گون و موارد استفاده آن

گون یک نوع گیاهی می باشد که از ریشه آن برای درست کردن دارو استفاده می شود. گون برای تب یونجه، دیابت، بیماری های کلیوی و بیشتر بیماری های دیگر استفاده می شود.


 • زمان
  1401/5/23
همه چیز درباره کرم خراطین

روغن خراطین Earthworms oil روغنی طبیعی می باشد که از کرم خاکی قرمز تولید می شود. از این روغن جهت افزایش حجم اندام‌های مختلف خانم‌ها و آقایان استفاده می گردد. کرم خاکی قرمز یا همان ایزینیا فتیدا در پوشش گیاهی پوسیده، کمپوست و کود رشد کرده است. 


 • زمان
  1401/5/23
سرخارگل (اکیناسه) چیست و چه خواصی دارد؟

سرخارگل (اکیناسه، اکیناشا) یک گیاه گلدار بیشتر با مصرف دارویی می باشد که بومی شرق آمریکای شمالی است و اکنون به صورت وحشی در بسیاری از نقاط شرق، جنوب شرقی و میانه ایالات متحده مشاهده می شود. منشأ کلیه گونه های سرخارگل، آمریکای شمالی می باشد و این گیاه نزد بومیان این مناطق از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و به عنوان دارویی برای بهبود سرماخوردگی فروخته می‌شود.


 • زمان
  1401/5/19
معرفی نمک صورتی و آبی و دل نمک

نمک صورتی بیش از 250 میلیون سال پیش در دوران ژوراسیک تشکیل شد. این ماده به طور طبیعی ، در کوههای هیمالیا پیدا می شود و قرن ها است که یک ادویه با ارزش به حساب می آید. بسترهای دریایی باستانی درون این کوه ها ، مکانی که این نمک استخراج می شود ، زمانی توسط گدازه پوشانده شده بود. گدازه مانع طبیعی ایجاد کرده است که از رسیدن سموم و دیگر آلاینده ها به نمک جلوگیری می کند. به دلیل این محافظت طبیعی ، بیشتر مردم اعتقاد دارند که نمک صورتی هیمالیا خالص ترین نمک روی زمین می باشد.


 • زمان
  1401/5/2
برگ جینکو چیست و چه خواصی دارد؟

جینکو یکی از قدیمی‌ترین گیاهان آسیایی می باشد که خاصیت شگفت انگیز متعددی دارد. جینکو ضد آلزایمر بوده، برای تقویت حافظه و قوای جنسی مفید می باشد و از سکته‌ی قلبی و مغزی جلوگیری می کند. از این گذشته این گیاه پیری پوست را به تعویق می‌اندازد.


 • زمان
  1401/5/2
همه چیز درباره پوست و هسته انار

انار به علت طعم و مزه و همچنین مزیت های سلامتی باورنکردنی شناخته شده است. در صورتی که بیشتر افراد برای بهره مندی از مزیت های آن، دانه های ریز قرمز رنگ و یا حتی میوه را خرد می کنیم، پوست قرمز سخت آن همیشه دور ریخته می شود. با این حال، درست مثل میوه پوست آن نیز مملو از فواید بسیاری است.


 • زمان
  1401/4/26
همه چیز درباره پوست لیمو عمانی

افرادی که به طور منظم از لیمو ترش در آشپزخانه‌شان استفاده می کنند، بهتر است پوست لیمو را دور نریزند.خاصیت بی شماری در پوست لیمو وجود دارد که می توان از آن برای شادابی و طراوت پوست صورت و مو بکار گرفت. پوست لیمو کارایی های بسیاری در صنعت آرایشی و بهداشتی دارد و غیر از آن مصارف گوناگونی در آشپزخانه دارد که در ادامه در مقاله به آن می‌پردازیم.

 • زمان
  1401/4/26