لوگو
ایکون دسته بندی ها
فروشگاه
کلمه مورد نظر را جستجو کنید
undefined undefined
مشاهده پروفایل کاربری
خروج از حساب کاربری
سبد خرید

درمان گیاهی بیماری انسداد روده

بررسی روش های درمان گیاهی بیماری انسداد روده

  • سیدحسن
  • 1400/8/30
درمان گیاهی بیماری انسداد روده

انسداد روده یا «قولنج الیاوسی» (بسته شدن روده) (به انگلیسی: Ileus) توقف جریان رو به جلو و پیشروی محتویات روده بخاطر «راه بند» های مختلف است و می‌تواند در هر سنی، از نوزادی تا سالخوردگی، انسان را گریبان گیر کند.از جمله علایم انسداد روده می تواند به موارد زیر اشاره کرد:

نفخ شدید
شکم درد
کاهش اشتها
تهوع
استفراغ
یبوست
اسهال
ورم شکم
گرفتگی شدید عضلات شکم
تنفس بدبو و تب می شود.
ناتوانی در دفع گاز یا مدفوع

موارد گیاهی و مفید برای برطرف کردن انسداد روده

انجیر:
انجیر حاوی ترکیبات موثر برای درمان مشکلات سیستم گوارشی می باشد، بنابراین مصرف آن می تواند به بهبود این بیماری کمک کند، البته برای این کار باید ۱۴ انجیر جوشانده شود و سپس آب آن مورد مصرف قرار گیرد.

گل سرخ:
از جمله راه های طبیعی نوشیدن دمنوش گیاه دارویی گل سرخ نیز برای  درمان انسداد روده مفید می باشد. همچنین مصرف روزانه ۳ لیوان دمنوش گل سرخ و گیاه سنا(به نسبت مساوی ترکیب شود) نیز می تواند مفید باشد، البته بیمار پیش از مصرف این دمنوش باید با پزشک مشورت نماید، زیرا این دمنوش بسیار قوی می باشد.

روغن بادام تلخ:
خوردن روغن بادام تلخ(به مقدار یک قاشق) حل شده در آب جوش یکی دیگر از روش های درمان انسداد روده با استفاده از گیاهان دارویی است.

اسفناج:
اسفناج سرشار از ویتامین(A ،B3 ،C)، آهن، کارتن، اسید ارسنیک، ید، کلروفیل، لیسیتین، پتاسیم و اسید الگزالیک می باشد، که مصرف اسفناج برای درمان یبوست به دلیل ملین بودن آن موثر است. همچنین به درمان ورم روده کوچک و بهبود سرطان روده بزرگ کمک می کند.

بابونه:
درمان تورم، کمک به هضم غذا، درمان سندرم تحریک ناپذیر، درمان نفخ و گاز معده و … از جمله خواص بابونه است. بنابراین استفاده از دمنوش این گیاه دارویی به همراه شکر سرخ، یکی از روش های خانگی برای درمان انسداد روده می باشد. همچنین مصرف موضعی روغن بابونه بر روی شکم(روده ها و معده) می تواند مفید باشد، که این عمل را می توان در طی روز و هر ۳ ساعت یک بار انجام داد.

درمان گیاهی بیماری انسداد روده
خواص و مضرات آویشن برای پوست + نسخه و طریقه استفاده برای پوست
درمان گیاهی بیماری انسداد روده
بهار نارنج چیست؟ خواص، مضرات و موارد مصرف + نسخه | دیجی عطار
درمان گیاهی بیماری انسداد روده
طریقه درمان جوش و آکنه با استفاده از آویشن چگونه است؟
درمان گیاهی بیماری انسداد روده
خواص بابونه آلمانی چیست؟ + نسخه و دستور مصرف
درمان گیاهی بیماری انسداد روده
دارچین: ۲۰خواص دارچین، مضرات، نسخه و نحوه مصرف آن